Ki-Látás Elemi Rehabilitációs Központ

Munkatársak

Óvári Zsombor

Óvári Zsombor

Kaposvár, Pécs, Szekszárd

elnök

2021-ben kerültem kapcsolatba a Ki-Látás Alapítvánnyal, ahol kezdetben önkéntesként
tevékenykedtem. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy 2022-től az elnöki feladatokat láthatom el.
Büszkeséggel tölt el, hogy egy ilyen szakmailag is kiváló munkatársi csapattal dolgozhatom együtt. Az
alapítványunk és saját magam célja is, hogy a közös munkánk minél több látássérült ember életére
pozitív hatást gyakoroljon. Ahogy a mottónkban is elhangzik: „a lehetőség adott” - mi pedig annak,
aki élni szeretne ezzel a lehetőséggel igyekszünk a legmegfelelőbb segítséget nyújtani!

Dobos Csilla

Dobos Csilla

Pécs, Kaposvár, Szekszárd

rehabilitációs szakember, szakmai vezető, rehabilitációs tanár

2007 óta vagyok az alapítvány rehabilitációs szakembere és egyben a pécsi csapat koordinátora. 2017-től szakmai vezetőként segítem az alapítvány szakmai munkáját. Klienseinket leggyakrabban az első találkozások alkalmával tudom segíteni komplex felméréssel, funkcionális látásvizsgálattal. Kiemelten foglalkozom az olvasást segítő speciális eszközökkel, azok megismertetésével, használatának megtanításával. A meglévő látás minél hatékonyabb kihasználását látástréning keretében segítem. Mindig nagy örömmel tanítok tájékozódás-közlekedést akár vakvezető kutyával is. További speciális szakterületem az agysérülésből adódó látássérüléshez kapcsolódó fejlesztés. Hiszem, hogy a munkánkkal olyan lehetőségeket tudunk biztosítani klienseinek, amely védett gyakorlóterepet nyújt a teljes életbe való újbóli beilleszkedéshez.   

Kopa Zoltánné

Kopa Zoltánné

Pécs, Szekszárd, Kaposvár

rehabilitációs tanár, gyógypedagógus/tiflopedagógus,

2013 óta dolgozom gyógypedagógusként az Alapítványnál. Helyileg a pécsi központot erősítem, de mindhárom helyszínen nyújtottam már szolgáltatást. Mindennapos ismereteket, gépírást, Braille írás-olvasást és tájékozódás-közlekedést tanítok. Tehát a rehabilitáció során akkor tudok segítséget nyújtani, ha a mindennapi élet nehézségeivel kell megbirkózni. Megtanulni, újratanulni olyan technikákat, melyek a minél önállóbb életvezetés, háztartás vezetés alapjait képzik. Akkor is segíthetek, ha meg kell tanulni a megváltozott látásteljesítmény mellett önállóan közlekedni. Ha valaki szeretne informatikai eszközöket, pc-t, laptopot jól használni, annak az alapja lehet egy hatékony tízujjas gépírás tudás, ebben is segíthetek. Nagyon szeretem megtanítani az arra nyitott személyeknek a tapintáson alapuló Braille írást és olvasást is. Szeretem összehozni egymással a klienseinket, hogy segítsék, támogassák egymást, sorstársaikat! Édesanyaként mindemellett családomban 3 gyermekemből ketten látássérültek.

Óvári Anna

Óvári Anna

Kaposvár

látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus, rehabilitációs tanár

2020 októbere óta vagyok a Ki-Látás Alapítvány látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus munkatársa. Főállásomban széles korosztályban gyógypedagógiai vagy többségi intézménybe integrált látássérült tanulókkal dolgozom együtt. Jelenleg az Alapítványnál tapintható írás-olvasást és tízujjas gépírást tanítok, illetve mindennapos tevékenységek (újra)tanításával és tájékozódás-közlekedés tanítással is foglalkozom. Segítségére lehetek, ha szeretné megtanulni a mindennapos ismeretek és az informatika területén is nagyon jól hasznosítható braille írást vagy gépírás technikáját, valamint hogyha szeretne megtanulni önállóan és biztonságosan közlekedni fehér bottal.  Szívesen várom azokat a klienseket is, akik a háztartás vezetésében szeretnének önállóbbak, magabiztosabbak lenni. Munkám során arra törekszem, hogy az elsajátított ismeretek segítségével az egyén fokozatosan egy egyre autonómabb életvitelre tehessen szert. 

Hoffmann Judit

Hoffmann Judit

Pécs, Kaposvár, Szekszárd

gyógypedagógus/tiflopedagógus, rehabilitációs szakember

2007-ben a Ki-Látás Alapítvány alapításában vettem részt. Egyéb főállásom mellett folyamatosan
kísértem az alapítvány munkáját. Időről időre „vendégmunkásként” láttam el különböző
szakmáimmal összefüggő feladatokat: dolgoztam mindennapos tevékenységek tanításában,
pályaorientációs programokban, hozzátartozókat, szülőket támogató projektekben, érzékenyítő
programokban. Jelenleg is külső munkatársként funkcionális látásvizsgálatban és a mozgásában
korlátozott látássérült kliensek állapotfelmérésében, speciálisan a tájékozódás-közlekedés tanításhoz
kapcsolódó mozgásjavításban tanácsadóként tevékenykedem. Jó az alapítvány csapatához tartozni!
Olyan, mint egy nagy Család!

Nyúlné Terpó Edit

Nyúlné Terpó Edit

Szekszárd

Nyúlné Terpó Editnek hívnak, Tolna megyében, első sorban Szekszárdon látom el a hozzánk forduló látássérült személyeket. 2019-ben csatlakoztam a Ki-Látás Alapítványhoz. 2012-ben végeztem az ELTE Brczi Gusztáv Gyógypedagógia karán, látássérültek pedagógiája szakirányon. Legtöbbet tájékozódás- és közlekedés tréninget tartok, de nagyon szeretem a mindennapos technikák (konyhai műveletek, háztartási feladatok, adaptált társasjátékok) oktatását is. Abban segítem a hozzánk forduló klienseket, hogy megtanuljanak fehér bottal közlekedni, ezáltal visszakapják szabadságukat. Azokat a klienseket is várom, akik szeretnének megtanulni olyan technikákat, amik megkönnyítik, biztonságossá teszik számukra a mindennapi tevékenységek elvégzését. Küldetésem, hogy visszaadjam az önállóságot azok számára, akikkel együtt dolgozom, hogy újra érezhessék, mennyi mindenre képesek.

Papp Stella Andrea

Papp Stella Andrea

Pécs

gyógypedagógus/tiflopedagógus, rehabilitációs szakember

Hálás vagyok, hogy rátaláltam a gyógypedagógiára, a hivatásomra, amiben a közös munka során együtt fejlődhetek a kliensekkel. Örülök, hogy tagja vagyok ennek az összetartó csapatnak, ahol folyamatos szakmai támogatást kapok. Célom, hogy a segítségemmel a látássérült személyek a képességeiket maximálisan kibontakoztathassák és magabiztosan, boldogan érjék el a kitűzött céljaikat.

Tallián Eszter

Pécs, Szekszárd

szociális munkás

Az ELTE-BGGYK gyógypedagógia szak terepgyakorlatát a Ki-Látás Közhasznú Alapítványnál töltöttem 2011-ben, amely során lehetőségem nyílt a felnőtt látássérültek elemi rehabilitációját megismerni, mindhárom telephelyen. Szakmai
pályám is itt kezdődött el. Az évek során foglalkoztam látássérült gyermekek korai fejlesztésével és gondozásával, nyújtottam elemi rehabilitációs szolgáltatást más szolgáltatónál is. A legtöbb szolgáltatási területen van tapasztalatom. Célom, hogy a klienseket a tudásom által hozzá segítsem az önálló életvitelhez, hogy rám már ne legyen szükség.

Kaiser Kornél

Kaiser Kornél

Pécs, Kaposvár, Szekszárd

szociális munkás

2022-ben szereztem szociális munka diplomát a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet és Társadalomtudományi Karán. Szívügyem mindig is a fogyatékossággal élők társadalmi integrációja és ellátása volt, így rendkívül hálás vagyok, hogy egyből egy olyan területen kezdhettem el dolgozni, ahol tehetek ezért az ügyért. Munka mellett pedig szociálpolitika mesterképzésen vagyok.
A látássérültek elemi rehabilitációjában azt szeretem leginkább, hogy rendkívül komplex, különböző szakmaterületek találkozása dolgozik az egyének életminőségének javításán. Az én mottóm: „Normalizáció – integráció – autonómia”.

Kopa Zoltán

Kopa Zoltán

Pécs

informatika oktató

2016 óta foglalkozom elemi rehabilitációval. Informatikai oktatóként a pécsi központban tevékenykedem, családomban két látássérült gyermeket nevelek. Az informatika széles palettájáról azokat az elemeket tanítom, oktatom, amire egy látássérültnek szüksége lehet. Asztaligépen, laptopon és okos eszközökön egyaránt tanítom a speciális programok (JAWS, ZoomText) napi használatát. 

Horenka Erika

Horenka Erika

Szekszárd

informatika oktató, szociális munkás

Horenka Erika vagyok, látássérült, a  Tolna megyei csapatot erősítem 2016. április óta, informatika oktatóként és szociális munkásként. Szeretnék segédkezet nyújtani, hogy a  16 éven felüli látássérült személy megismerkedhessen a számítógép és az okos készülékek (telefon,
tablet stb.) használatával. A számítógép kezelésében már jártasabbaknak pedig azt szándékozom megmutatni, hogyan tehet szert nagyobb mértékű önállóságra a  kommunikációs eszközök magabiztosabb használatával. Szociális munkásként a feladatom, hogy átadjak a látássérült kliens számára fontos és hasznos információkat, valamint segítsek az ügyintézésben. Küldetésem az, hogy minél több hozzánk forduló személyt elindíthassak az önállósághoz vezető úton.
 

Bede Anita

Bede Anita

Pécs

informatika oktató

A Ki-Látás Alapítvány egyik informatika oktatója vagyok Munkámat az alapítvány pécsi székhelyén végzem, 2021 óta. Azok számára tudok segítséget nyújtani akik asztali vagy laptop számítógépüket, vagy smart eszközeiket képernyőolvasó alkalmazásokkal használják, vagy szeretnék megtanulni. Rehabilitációs óráimon megtanulható többek közt a Windows, az Android és az IOs operációs rendszer és azok képernyőolvasóinak kezelése, valamint az információszerzéshez, kommunikációhoz, szórakozáshoz használt szoftverek használata is elsajátítható. Küldetésemnek tartom, hogy megmutathassam látássérült társaimnak, hogy ők is képesek több féle tudást elsajátítani informatika terén mint látó társaik. Lehet, hogy más úton, de a végeredmény ugyanaz lesz. Ők is önállóak tudnak lenni!!

Fábián Tamás

Fábián Tamás

Kaposvár

informatika oktató

Az Alapítvány kaposvári szolgáltató központjában oktatok informatikát 4 éve. Továbbá 8 éve igyekszem a látássérültek segítségére lenni a Vakok és Gyengénlátók Somogy Megyei Egyesületénél. Segítségére lehetek, hogyha szeretne megismerkedni az okostelefonok használatával. Szeretné azok használatát elsajátítani látássérültként. Érdekli a látássérültek életét megkönnyítő alkalmazások.

Terenyi Krisztina

Terenyi Krisztina

Szekszárd, Pécs

szociális munkás

2009 januárja óta dolgozom az Ki-Látás Közhasznú Alapítványnál szociális munkásként. A szociális munka a rehabilitáció folyamatában azt az elemet adja, mely a kliensek, családjuk stabilitásának elősegítésére irányul. Feladatom a kliensek és családtagjaik élethelyzetének javítása, valamint a helyi sajátosságok ismeretében az ellátásokhoz való hozzáférés segítése egyéni esetkezeléssel, tanácsadással, az információk naprakész közvetítésével,  az ellátó rendszerbe való bekerülés segítésével, adományozó szervezetek és önkéntesek  felkutatásával... . Küldetésem az, hogy szeretettel, empátiával tudjak segíteni a nálunk megforduló látássérült embereknek. Velük. Értük.

Benedek Dóra

Benedek Dóra

Szekszárd

látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus

2022 februárjában kezdtem a Ki-Látás Alapítványnál dolgozni, mint látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus. 2017-ben diplomáztam, másik szakterületem az értelmileg akadályozottak pedagógiája. Jelenleg főállásban utazó gyógypedagógusként dolgozom, főleg Tolna megye látássérült tanulóit látom el. Az alapítványnál jelenleg tapintható írás-olvasást tanítok. Szívesen nyújtok segítséget a braille írás megismerésében és elsajátításában.
Munkám során arra törekszem, hogy mindenkinek hasznos tudást adhassak át, segítsek a minél nagyobb önállóság elérésében és, hogy hozzájárulhassak ahhoz, hogy ezáltal kicsit kitárulhasson a világ.

Walter Noémi

Szekszárd

látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógus

2021 februárjában csatlakoztam az alapítványhoz, mint önkéntes, majd áprilistól a munkatársak közé kerültem. Látássérültek pedagógiája szakos gyógypedagógusként Braille írás-olvasás tanításával foglalkozom Szekszárdon. Együttnevelésben résztvevő látássérült gyermekek és fiatalok rehabilitációjában szereztem már tapasztalatot. Szeretek olyasmit tanítani, ami lehetőséget ad klienseimnek az önállóbb életvezetésre, személyes céljaik elérésére, ezáltal életminőségüket növeli.

Az oldal tetejére